plán Drážďan z února 1945

Kde sehnat plán Drážďan z doby velkého bombardování 13. února 1945

plán města před bombardováním naleznete v knize Inferno Dresden ( Weidauer,W. Inferno Dresden : Über Lügen und Legenden um die Aktion Donnerschlag. 4.vyd., Berlin : Dietz, 1983 ), zde je také mapa s vyznačenou lokalitou bombardování.

Plán Drážďan z roku 1945 (poničení po bombardování) je dostupný např. na stránkách:

Mapu poničení Drážďan nabízí též publikace:
* Die unbesiegbare Stadt. Zerstörung und Neuaufbau von Dresden (SEYDEWITZ,M. Die unbesiegbare Stadt : Zerstörung und Neuaufbau von Dresden.6.vyd.Leipzg: F:A:Brockhaus, 1982 ) nabízí nákres náletu nad Drážďany ( str.72,73 ).

O zničení Drážďan podrobně hovoří kniha Drážďany. Úterý 13.února 1945.
(TAYLOR, Frederick. Dražďany : úterý 13.února 1945. 1.vyd. Brno : BB, 2005. ISBN 80-7341-478-3 ). Bohužel tato kniha neobsahuje žádné nákresy ani mapy.
Všechny zde zmíněné knihy jsou ve fondu NK ČR.

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

21.12.2007 10:22