Žlutý ďábel

Text dotazu

Dobrý den,
existuje několik knih s titulem Žlutý ďábel. Který je ten, o kterém se mluví ve filmu Cesta do hlubin škudákovi duše? Ve které knize vystupuje Ahmed? Nebo je to fikce, výmysl?
Děkuji Vavříková
cituji:
(Peterka jde žádat o navrácení knihy Žlutý ďábel.)
Peterka: Echm echm.
profesor Šeda: Ha, šejk Peterka. Copak nám nesete?
Peterka: Prosím, pane profesore, chtěl jsem vás prosit, abych nemusel panu řediteli hlásit...
profesor Šeda: Pro tentokrát vám to ještě promíjím, ale ať se mi to neopakuje. Jděte.
Peterka: Prosím, pane profesore, chtěl jsem vás prosit, jestli by jste nebyl tak laskav a tu knížku mi vrátil.
profesor Šeda: Co?
Peterka: Chtěl jsem si dočíst jen kapitolu.
profesor Šeda: Ven!
Peterka: Jestli byste mi neřekl, zda se podařilo Ahmedovi uniknouti

Odpověď

Dobrý den,

prošli jsme různé tituly s názvem Žlutý ďábel a ani v jedné jsme nenašli postavu Ahmeda, o kterého se zajímá žák Peterka ve známém filmu Cesta do hlubin študákovi duše.

Předpokládáme tedy, že kniha ve filmu je spíše smyšlená.

Prošli jsme následující tituly:

* DARK, Jason. Žlutý ďábel: neuvěřitelné a záhadné příběhy Jasona Darka. Brno: MOBA, 1998. 55 s. Na stopě hrůzy John Sinclair; sv. 100. ISBN 80-7173-776-3.

* GREY, John G. Žlutý ďábel. 2. vyd. Praha: Ivo Železný, 1992. 63 s. Rodokaps. Knihovnička westernů. ISBN 80-7116-140-3.

* CURWOOD, James Oliver. Žlutý ďábel. Autorisované vyd. 212 s., [4] l. obr. příl.

* ŠUBERT, František H. Žlutý ďábel: detektivní román. Autorisované vydání. Praha: Jan Naňka, 1937. 175 s. Serie Akmè; [sv. 38].

O knize se zmiňuje např. internetová stránka http://ld.johanesville.net/zak-01-cesta-do-hlubin-studakovy-duse?page=3, kde se můžete dočíst:.

"Oblíbená četba dítek nezbedných vypadá naproti tomu takto: Sněhurka a trpaslíčkové, Zrzavý Irčan, Černá rakev plukovníkova, Portugalský překlad ruských bylin, Pohádka o princezně Pampelišce, Švejk, Sbírka čínských přísloví, Védy a Upanišády, Milenky starého kriminálníka, Žlutý ďábel, Zločin profesorův a jiná průbojná díla, jichž názvy jsou z větší části vymyšleny."