Životopis, V.A. Jarolímek

Text dotazu

Dobrý den, sháním informace o člověku V.A. Jarolímek, který napsal např.Písemný kurs reklamy a propagandy. Potřebovala bych alespoň stručný životopis, případně informaci, v jaké literatuře, či internetovém odkaze bych informace nalezla.

Odpověď

Dobrý den,

O V.A. Jarolímkovi ( celým jménem Václav Arnošt Jarolímek ) jsem bohužel nalezla jen několik drobných zmínek.
Narodil se 30.9. 1897 v Praze na Vinohradech, kde 15.1.1951 i zemřel. Profesí byl akademický malíř, grafik, beletrista, autor pedagogicko-publicistických prací a překladatel z anglického jazyka. Dle Slovníku pseudonymů v české a slovenské literatuře přispíval také pod jménem L. O´Ray do periodik Československý filmový svět a Filmový svět.
Je autorem knih: Rosemarie, Pražské děti, Od rukopisu k rotačce, Naučím vás kreslit, Písemný kurs reklamy, Organizace sebevzdělávání aj.
Dá se předpokládat, že profese malíře a grafika v jeho životě převládala a proto bych Vám doporučila obrátit se se svým dotazem také na Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze (http://www.upm.cz/ ).

Zdroje:
http://sigma.nkp.cz/F/6MTKPMHJ8L7GNKETXTU5LE1Y6UVSX8T9AKG32HJXC6JSY929GF-01037?func=find-acc&acc_sequence=000114512

Kdy zemřeli? Přehled českých spisovatelů a publicistů zemřelých od 1.října 1938 do 3.prosince 1956. Kunc, J.,Praha: NK 1957.

Slovník pseudonymů v české a slovenské literatuře. Vopravil, J., Praha:Státní pedagog.nakl. 1973.