Zaslání knihy k vyzvednutí do jiné městské knihovny

Text dotazu

Dobrý den,
poskytujete službu zaslání knihy do jiné městské knihovny,pokud tato nemá požadovaný titul?
Pokud ano,za jakých podmínek.
Děkuji
Zapletal

Odpověď

Dobrý den, pane Zapletale,

pro tento účel lze využít Meziknihovní výpůjční službu. Pokud jste čtenářem jiné knihovny a ona požadovaný titul nemá a my ano, lze tento titul do Vaší knihovny zaslat a vy si jej můžete na měsíc vypůjčit. Lze to samozřejmě i naopak - jste čtenářem naší knihovny a požadujete titul z jiné knihovny, tak my Vám jej zajistíme.

Služba je zdarma, Vy se pouze podílíte na poštovném. Naši čtenáři platí 70 Kč za jednu knihu. Pokud jste čtenářem jiné knihovny, je potřeba se informovat na výši poštovného tam.