význam slova kokot

Text dotazu

Dobrý den,
rád bych se dozvěděl význam slova - vulgarismu kokot.

Odpověď

Dobrý den,

ve Slovníku jazyka českého Fr. Trávníčka , Praha Slovanské nakladatelství 1952 a v Příruční slovník jazyka českého. Praha : Akademie věd, 1937-38.

jsme nalezli následující významy :

kokot = kohout nebo také hlas vydávaný kohoutem

kokotat = kokrhat

kokotavý = kokrhavý

kokota, řidčeji kokota = lehká ženština, nevěstka, žena snažící se upoutat pozornost mužů, pohrávající si s jejich city

kokotka = zdrobnělina ke kokota = slepice

koketovati s kým = snažit se upoutat jeho pozornost, hlavně o ženách (pohledy, úsměvy);

snažit se přes míru vzbudit pozornost (především u druhého pohlaví) zahrávat si s ním, snažit se o sblížení, spřátelení, konati něco neopravdového, jen na oko, předstírati něco.