Význam slov mise a vize

Text dotazu

Co je to MISE (formulace) a VIZE (formulace).

Odpověď

Dobrý den,

v Akademickém slovníku cizích slov můžete nalézt následující popis daných

slov:

* "mise, -e, ž. 1. poslání, úkol, zprav.diplomatický, politický, obchodník:

tajná m. 2. sbor osob, kterým je svěřeno něj. poslání, úřad, instituce pověřené něj. posláním: charitativní m."

* "vize, -e, ž. kniž. 1. vidění do budoucnosti, představa, představivost (též umělecká): prorocká v., básnická v. 2. mylná, matoucí představa, smyslový klam přelud, vidina: chorobná v.; trpět halucinacemi a vizemi."

Zdroj: Akademický slovník cizích slov. Díl 2: L-Ž. 1. vyd. Praha :

Academia, 1995. str.501, 812.