Výzkumné zprávy

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o přehled výzkumných zpráv zpracovaných v souvislosti s rozpadem Československa v roce 1993 a jejich bibliografické údaje. Mám na mysli zejména ty, týkající se vzájemného vztahu Čechů a Slováků po rozpadu, zabývající se důvody rozpadu, názor občanů obou zemí na rozdělení Československa apod.

Odpověď

Dobrý den, výzkumné zprávy katalogizuje Státní technická knihovna v katalogu tzv. šedé literatury. Na dané téma jsme zde bohužel žádnou zprávu nenašli. Můžete ještě zkusit hledat, a to pomocí klíčových slov, slov z názvu, v češtině i angličtině.
Podle dostupných informací výzkumné zprávy jiným způsobem centrálně evidovány nejsou. Můžete ještě zkusit dotázat se v STK: ptejteseknihovny@stk.cz .
Ale pravděpodobně byste se musela obrátit na konkrétní pracoviště, např.: ústavy Akademie věd ČR (www.cas.cz), vysoké školy.
Vznášíme ještě dotaz na knihovnu AV ČR, zda existuje seznam výzkumných zpráv vypracovaných v rámci akademie.
Jinak můžete hledat články ze sborníků a časopisů v bázi ANL, knihy v bázi NKC: http://sigma.nkp.cz/F.

Doplňujeme odpověď kolegů z knihovny Akademie věd ČR:
Výzkumné zprávy zpracované v ústavech AV CR jsou v podstate podchyceny v databázi ASEP. Ovsem, to, ze je to vyzkumna zprava je uvedeno v 1. radku zaznamu, za jazykem prace a to pismenem V cili, kdyz na nasi hlavni web strance (www.lib.cas.cz) otevru katalog :
Ústavní bibliografie ASEP - vyhledávací systém Retrieval Ware. Publikační činnost pracovníků ústavů Akademie věd ČR od roku 1993. a zadala bych "cze V" , jsou nalezeny vsechny vyzkumne zpravy psane v cestine. Pokud vyhledavani omezim ne jazykem, ale heslem:
roz* československ* V
tak bude nalezeno 23 dokumentu, ale to "V" muze byt i zkratka krestniho jmena. Jedine "V" v prvnim radku je:
SOU-Z 20033058 CZ cze V
Kunštát, D.
Názory na rozdělení Československa. Praha, Sociologický ústav AV ČR 2003. - 2 s.
Výzkumný záměr: CEZ:AV0Z7028912

Co dal: tento katalog vlasne pouze oznamuje, odkud je dokument puvodem, cili, pokud nekdo v ASEP najde pro sebe relevantni dokument, ziskat nebo videt ho muze tak, ze se obrati se na prislusny ustav AV CR, ktery je puvodcem a nejlepe na osobu, ktera dokument zpracovala.
(Informace o bazi ASEP jsou ve sloupecku Pro ustavy - manual pro porizovani...- full text)