Výzkumné spalovací motory

Text dotazu

Dobrý den, dostal jsem téma bakalařské práce výzkumné spalovací motory.
V této praci mám nastinít historii a přitomost výzkumných spalovacích motorů, ale nemohu najít nějaké rozumné podklady.

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu tématu "výzkumných spalovacích motorů" jsem nalezla v prostředí volného internetu "Výzkumné centrum spalovacích motorů a automobilů Josef Božka". Centrum funguje při ČVUT v Praze, Fakultě strojní:

"Hlavním zaměřením Výzkumného centra Josefa Božka je výzkum a vývoj zážehových spalovacích motorů (benzínových, plynových, na alternativní paliva) a vznětových spalovacích motorů pro automobily i těžká vozidla. Výzkum motorů je zaměřen na termodynamiku, vnitřní aerodynamiku, přeplňování kompresorem i turbokompresorem, použití konvenčních i nově se objevujících technologií, snižování a následnou úpravu emisí, inteligentní systémy řízení motorů, dynamiku motorů a pevnost skupin aplikovanou na optimalizaci konstrukce". Více na této url adrese: http://www3.fs.cvut.cz/web/index.php?id=934.

V žádných dalších vyhledávačích, resp. metavyhledávačích (google.com, dogpile.com) v prostředí Internetu, jsem termín "výzkumné spalovací motory" nenalezla. Stejné výsledky vyhledávání se zobrazují i v českých katalozích knihoven, termín "výzkumné spalovací motory" nikde nefiguruje. V katalogu Národní technické knihovny (viz url http://aleph.techlib.cz/F?func=find-b-0&local_base=stk&RN=566798244) je téma "spalovací motory" pokryto celkem 180 záznamy (publikacemi, články aj.).

Dotaz "spalovací motory" si můžete zadat do Souborného katalogu ČR (www.caslin.cz), případně do katalogu Ústřední knihovny Českého vysokého učení technického viz http://aleph.cvut.cz/F Pokud Vám výše uvedená odpověď nestačí, prosím, abyste svůj dotaz blížeji specifikoval.