Vývoj nezaměstnanosti v Ústeckém kraji (statistika)

Text dotazu

Dobrý den,
 potřebovala bych pomoci s výběrem literatury k bakalářské práci na téma Vývoj nezaměstnanosti v Ústeckém kraji z předmětu statistika. Obsahem mé práce by mělo být celkové shrnutí problému nezaměstnanosti v regionu a popsání nějakého konkrétního problému nezaměstnanosti, se kterým se region nejvíce potýká. Literatura by měla obsahovat ISBN. Děkuji za radu a pomoc

Odpověď

Dobrý den,

ke své bakalářské práci byste mohla využít následující zdroje, další vhodné dokumenty mohou být obsaženy také v použité nebo doporučené literatuře:

* Vývoj nezaměstnanosti v Ústeckém kraji / zpracoval ČSÚ, Krajská reprezentace Ústí nad Labem. Ústí nad Labem : Český statistický úřad, Krajská reprezentace Ústí nad Labem, 2004. 74 s. : barev. il., mapy ; 30 cm. ISBN 80-250-0917-3 (kroužkový blok).
* ŠIMSOVÁ, Jana. Časový vývoj nezaměstnanosti v rámci Ústeckého kraje. Ústí nad Labem: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně, 2005. 49 s. : il. ; 21 cm. ISBN 80-7044-753-2 (brož.)
* HRACH, Karel. Statistické metody a data o nezaměstnanosti. Ústí nad Labem: Univerzita J.E. Purkyně, 2005. 42 s. : il. ; 21 cm. ISBN 80-7044-754-0 (brož.)
* statistická analýza * statistické metody * nezaměstnanost -- Česko -- 2001
* Ústecký kraj (Česko)  * Liberecký kraj (Česko)
* KROHE, Petr; ROSOVÁ, Milena. Výzkum postojů nezaměstnaných a ohrožených nezaměstnaností v regionu Severozápad k problematice dalšího vzdělávání.
Brno: ECON, 2002. 88 s. : il. ; 31 cm ISBN 80-86433-18-8.

Užitečné informace byste mohla získat i z obecnějších zdrojů:

* Demografický, sociální a ekonomický vývoj Ústeckého kraje v letech 2000 až 2004 / zpracoval ČSÚ, Krajská reprezentace Ústí nad Labem. Ústí nad Labem : Český statistický úřad, Krajská reprezentace Ústí nad Labem, 2005. 156 s. : il. (některé barev.), mapy ; 30 cm. ISBN 80-250-1077-5.

* Statistická ročenka Ústeckého kraje ... = Statistical yearbook of the Ústecký Region ... / zpracoval ČSÚ, Krajská reprezentace Ústí nad Labem. -- 2001-. -- Ústí nad Labem : Český statistický úřad, Krajská reprezentace Ústí nad Labem, 2001-. --    sv. ; 30 cm. Jednotlivé sv. mají ISBN. ¨

https://www.czso.cz/csu/czso/katalog-produktu

Dostupný také online:
http://www.ustinadlabem.czso.cz/xu/edicniplan.nsf/p/13-4201-07

* Vývoj zaměstnanosti a nezaměstnanosti v České republice a regionech v letech 1991 až 1995 / zpracoval kolektiv autorů pod vedením Bohuslava Mejstříka. Praha : Český statistický úřad, 1997. 49, 59 s. : il., barev. mapy ; 30 cm. ISBN 80-85949-93-8 (brož.).

Uvádíme i další dokumenty, kde byste také mohla nalézt vhodné informace, jedná se však o článek a webové dokumenty ze stránek Českého statistického úřadu a Ministerstva práce a sociálních věcí ČR, tedy bez ISBN:

* Maca, Erich; BODEČKOVÁ, Božena. Analýza vývoje nezaměstnanosti v krajích České republiky. In: Acta Universitatis Agriculturae et Silviculturae Mendelianae Brunensis. Brno. ISSN 1211-8516. Roč. 50, č. 6 (2002), s. 39-50  * nezaměstnanost -- vývoj -- Česko -- r. 1990-2000