výtvarní umělci, Vilém Rotter

Text dotazu

Hledám podrobnosti o malířích ev. graficích kteří pracovali pro firmu Laurin Klement a Škoda.
J. PETEZY kol.r. 1910
VILÉM ROTTER kol.r. 1925
sign. KRAMPOLEK VÍDEŇ kol. r. 1915 až 1920.
Informaci potřebuji do publikace o výtvarných umělcích v uvedených firmách.

Odpověď

Dobrý den,

z uvedených tří jmen jsme zjistili něco jen o V. Rotterovi, a to v publikaci:
Kulturní adresář ČSR : Biografický slovník žijících kulturních pracovníků a pracovnic. II. ročník / Sestavil Ph. Dr. Ant. Dolenský .... -- V Praze : J. Zeibrdlich, 1936. -- 672 s. : [III] obr. příl. ; 8°

Stručné heslo opisujeme:
Rotter, Vilém, Ing., grafik - nar. 28. 5. 1903 Brno. Choť Ella. - Činný jako grafik a reklamní odborník, majitel atelieru a školy. - Praha II, Vodičkopva 32.

Více jsme bohužel v našich zdrojích nenalezli. Váš dotaz předáváme kolegům z Uměleckoprůmyslového muzea, měli by mít trochu lepčí zázemí právě pro oblast vašeho zájmu. Kontakt: http://www.knihovna.upm.cz, knihovna@upm.cz .