Výměna poškozených bankovek

Text dotazu

Kde vyměnit dvě 100 EUROVÉ poškozené bankovky, asi ze 40% jsou ohořelé?

Odpověď

S tímto problémem se budete muset nejspíše obrátit na Českou národní banku -Na Příkopě 28, Praha 1, tel.: 224411111.

FAQ - výměna poškozených bankovek a mincí

1.        Poškozené české bankovky a mince vyměňují české obchodní banky a Česká národní banka v souladu s vyhláškou č. 37/1994.

2.        Poškozené bankovky cizích měn vyměňují centrální - emisní banky příslušných zemí v souladu s platnými právními předpisy těchto zemí. Některé české obchodní banky vykupují poškozené bankovky cizí měny za poplatek podle svého sazebníku.

3.        Poškozené bankovky společné evropské měny euro vyměňují národní centrální banky zemí Evropské měnové unie v souladu s legislativní normou Consolidated version of Decision ECB/2001/7 of the European Central Bank of 30 August 2001 on the denominations, specifications, reproduction, exchange and withdrawal of euro banknotes, as amenden by Decision ECB/2001/14.

Informace čerpána z http://www.cnb.cz/cz/index.html.