Vracení knih v knihovně - KOHA

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala na způsob vracení knih ve vaší knihovně.
Vracím jako čtenářka knihy na každém oddělení zvlášť, nebo se u vás v knihovně vrací knihy pouze na jednom oddělení?

Pokud se vrací knihy u vás vknihovně na každém oddělení zvlášť, jakým způsobem jste museli tento způsob vracení přizpůsobit systému KOHA?
Předem Vám děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

v naší knihovně půjčujeme v hlavní budově dokumenty ve třech různých odděleních a ve městě máme ještě čtyři pobočky.
Po zavedení systému KOHA se pro naše čtenáře ve výpůjčním protokolu nic podstatného nezměnilo - knihy vrátí tam, kde si je půjčili. Pokud se stane, že vrátí knihy z pobočky do biblioboxu před hlavní budovou, knihovnice jim je ze čtenéřského konta odečte tak, že se přehlásí na příslušné pracoviště a knihu vrátí jako by čtenář pobočku navštívil.