Václav Novotný, historik

Text dotazu

Dobrý den, mám zpracovat životopis českého historika Václava Novotného (1869 - 1932), ale nenašla jsem jedinou knihu, která by o něm pojednávala. Mohli byste mi prosím pomoci a doporučit mi nějaké prameny? Předem moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

doporučujeme Vám následující literaturu. Můžete si ji půjčit v Národní knihovně ČR k prezenčnímu studiu do všeobecné studovny a studovny společenských a přírodních věd.
Encyklopedie jsou v příručním fondu Referenčního centra a obou uvedených studoven. Pokud žijete mimo Prahu můžete se obrátit na větší knihovnu v regionu a využít meziknihovní výpůjční služby.

Urbánek, Rudolf, 1877-1962
Václav Novotný / napsal Rudolf Urbánek. -- V Praze :
Česká akademie věd a umění, 1933. -- 73 s. ; 21 cm
ISBN (Brož.)
. -- Bibliogr.
* biografie
Signatury:* 54 H 172466

Vojtíšek, Václav. Václav Novotný, jeho osoba a dílo.

Václav Novotný : O jeho osobě a díle / Václav
Vojtíšek. -- Praha : Společ. Husova musea a
Historického spolku, 1932. -- 13 s. ; 8°
Signatury:* 54 9328 * NKF II 075515

Studie ve sbornících a časopisech:

Českou minulostí : Práce věnované profesoru
Karlovy university Václavu Novotnému jeho žáky k
šedesátým narozeninám / Uspoř. Otokar Odložilík
... [et al.]. -- Praha : Jan Laichter, 1929 ("Orbis").
-- 391 s. ; 8°
Signatury:* 54 D 004719/1.ex * 54 D 14460 * NKF III 017650

Jihočeský sborník historický. Tábor, 1929. Roč. II.
Signatury: * 54 E 5993

Encyklopedická hesla:
Novotný Václav PhDr.
In: Ottův slovník naučný nové doby : Dodatky k Velikému Ottovu
slovníku naučnému " D. IV., sv. 1. Praha, 1936, s.643-644

Český biografický slovník XX. století: II. d. : K-P. Praha : Paseka,
1999, s. 477.

Nekrology:

Kalista, Zdeněk. Václav Novotný zemřel.
In: Ročenka Československé republiky. Red. Antonín Hajn. Praha, 1933, s.
Signatury: * 54 D 3490/1933
Odložilík, Ot. Václav Novotný zemřel.
In: The Slavonic Review. 1932/33, s. 450-452