Určení polohy města Dudince

Text dotazu

Prosím o určení přesné polohy místa Dudince na Slovensku a vyžití v jeho okolí.Město by mělo být lázeňské,tak prosím o bližší informace o něm. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

bližší informace o obci Dudince jsem nalezla na internetových stránkách www.dudince.sk. Je zde mapka s polohou města (jižní Slovensko, blízko maďarských hranic). Na těchto stránkách jsou také uvedeny možné výlety do okolí, zejména turistické výlety, ale také kulturní památky, především kostely.
V naší knihovně máme mapu Krupinská planina - Dudince z roku 1995. Tuto mapu je určitě možné sehnat i v jiných knihovnách či knihkupectvích.