učebnice / konverzace nepálštiny

Text dotazu

Dobrý den;
jeden den jsem asi 3 hodiny na netu sháněl knihkupectví / nakladatelství, ale marně.
Stručně řečeno: sháním učebnici / konverzaci / slovník: Nepálštiny / nepálí.
Má to ve fondu aspoň 1 knihovna v ČR ?
Děkuji za jakoukoliv informaci.

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Národní knihovny ČR je několik slovníků nebo učebnice, ale pouze spojené s angličtinou nebo ruštinou, viz bibliografické záznamy z volně přístupného elektronického katalogu NK ČR níže. Učebnici ani slovník česko - nepálský neuvádí ani Souborný katalog  - knihy na www.nkp.cz, baze SKC. Je docela možné, že oficiální učebnice ani slovník v ČR nevyšly.

Doporučujeme obrátit se na následující odkaz, kde by asi poradili spíše, http://www.potala.cz/contact.

      Korolev, Nikolaj Ivanovič

     Název   Jazyk Nepali / Nikolaj Ivanovič Korolev

     Nakl. údaje   Moskva : Nauka, 1965

     Popis (rozsah)   151 s. ; 21 cm

     Hlavni zahlavi       Hutt, Michael

     Nazev                Complete Nepali / Michael Hutt, Krishna Pradhan and Abhi Subedi

     Nakl. udaje          London : Teach Yourself, 2010

     Popis (rozsah)       xliv, 388 s. : il. ; 20 cm

     ISBN                 978-1-444-10196-6 (broz.)

     Edice                Teach yuourself

     Dalsi puvodce        Pradhan, Krishna

     Dalsi puvodce        Subedi, Abhi, 1945-

     Predmet. heslo       nepalstina

     Forma, zanr          ucebnice

     Skupina Konspektu    811.21/.22 - Indoiranske jazyky

     Skupina Konspektu    37.016 - Ucebni osnovy. Vyucovaci predmety. Ucebnice

     MDT                  811.214.43

     MDT                  (075)

     System. cislo        002172602

     Nazev                Journal of the Tribhuvan University : special linguistic number

     Nakl. udaje          Kurtipur : Tribhuvan Univ., [1968?]

     Popis (rozsah)       ii, 160 s. : il. ; 24 cm

     ISBN                 (Broz.) : Kcs 100,00

     Poznamka             Obsahuje bibliografii

     Predmet. heslo       Nepalstina - slovniky

     MDT                  491.493(082)=2

     System. cislo        001387862

     Hlavni zahlavi       Korolev, Nikolaj Ivanovic

     Nazev                Russko-nepal'skij slovar' : Okolo 25 000 slov / Nikolaj Ivanovic Korolev, Boris Vasil'jevic Kudrjavcev ; Pod red. Krisnaprakasa Srestchi

     Nakl. udaje          Moskva : Rus. jazyk, 1975

     Popis (rozsah)       728 s.

     Dalsi puvodce        Kudrjavcev, Boris Vasil'jevic

     Poznamka             Se soubez. titl. l. nepal.

     Predmet. heslo       Rustina - nepalstina - slovniky

     MDT                  413.232=82=914.93

     System. cislo        000967435