Třeštík, Dušan České kmeny: historie a skutečnost jedné koncepce.

Text dotazu

Dobrý den,
potřebovala bych pro čtenáře zjistit, co je to za dokument a jakého rozsahu.
Předem děkuji.
Krásný den.

Odpověď

Dobrý den,

předpokládáme, že se jedná o knihu Dušana Třeštíka : Počátky Přemyslovců. Kapitola 3, s. 54-73,  i když název této kapitoly zní trochu jinak :

České kmeny : historie jedné "přirozené" iluze.

Ve fondu Národní knihovny je kniha dostupná v papírové i digitalizované podobě.

Kniha:

Počátky Přemyslovců : vstup Čechů do dějin (530-935) / Dušan Třeštík. -- Praha : NLN, Nakladatelství Lidové noviny, 1997. -- 658 s. : il., genealogické tab. ; 21 cm