Teplota karlovarského Vřídla podruhé

Text dotazu

Vážení,

Národní knihovnou mi bylo doporučeno, abych se se svým dotazem obrátil raději na Vás (http://www.ptejteseknihovny.cz/[…]/teplota-karlovarskeho-vridla).

Zajímalo by mě, jaká je teplota termálního pramene Vřídlo v Karlových Varech. Našel jsem totiž v různých zdrojích různé hodnoty: 72 °C; 72,3 °C; 73 °C; 73,4 °C; 78 °C.

Rád bych tedy věděl, jaká je skutečná teplota karlovarského Vřídla a čím byste vysvětlili uvádění dalších hodnot?

A jaká jsou pravidla pro uvádění teplot termálních pramenů (pro měření)?

Předem děkuji za odpověď!

Odpověď

Dobrý den,

oficiálně uváděná teplota karlovarského Vřídla je 73,4 °C. Vycházím z oficiálního měření a údajů,
které uvádí Správa přírodních léčivých pramenů a kolonád Karlovy Vary
http://www.splzak.cz/prameny.html

Proč se rozcházejí údaje o teplotě Vřídla Vám nedokáži sdělit. Jaká jsou pravidla při měření teploty pramenů, to také nevím.
Nejfundovanější odpověď Vám mohou dát pracovníci Správy přírodních léčivých pramenů a kolonád Karlovy Vary. Je to jejich
náplň práce a jejich odbornost.
Kontakty:

Lázeňská 18/2, 36001 Karlovy Vary
Telefon 353362102
E-mail trnka@splzak.cz