Světová populace

Text dotazu

Dobrý den. V knihovně v Hradci Králové mi doporučili vyzkoušet tuto službu. Hledám informace o složení obyvatelstva na Zemi podle věku, pohlaví a ekonomické činnosti. Potřebuji pouze základní fakta a informace. Nepotřebuji to do žádné dlouhé eseje, ale do stručného a výstižného referátu.

Odpověď

K vašemu dotazu jsme v databázi CIA World Factbook 2004 (http://www.odci.gov/cia/publications/factbook/index.html) nalezli tyto informace:
Věková sturkuta světové populace v procentech:
0-14 let: 28,2% (muži 925,276,767; ženy 875,567,830)
15-64 let: 64,5% (muži 2,083,789,165; ženy 2,033,226,759)
65 let a více: 7,2% (male 203,286,504; female 257,705,851)
pozn.: některé země nazaslaly informace o věkové strukturě obyvatelstva, proto vznikají drobné neshody mezi celkovou světovou populací a celkovou věkovou strukturou

Složení obyvatel dle ekonomické činnosti se nám nepodařilo zjistit. Obraťte se prosím na Knihovnu Informačního centra OSN (library@osn.cz). Zde jsou přístupné dokumenty, ve kterých by tyto údaje mohly být uvedeny. Jedná se o tyto dokumenty:
1. Human Development Report 2004 (http://hdr.undp.org) 2. Demographic Aearbook (nejnovější vydání r. 2000) 3. Statistical Yearbook (nejnovější vydání r. 1999)