Stolování při svatební hostině

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych podrobný popis správného stolování při svatební hostině, tzn. uspořádání příborů, všeho nezbytného nádobí, mís atd.

Odpověď

Dobry den,

existuji prirucky, kde jsou uvedeny priklady stolovani pri ruznych prilezitostech. Jsou tam zminovany i svatebni hostiny. Chtela jste sice podrobny popis spravneho stolovani, ale nepisete, bude-li se jednat o svatbu malou, v kruhu rodinnem, jak bohate menu budete mit apod. Myslim si, ze od toho se odviji i stolovani (misy, pribory apod.) Nasledujici knihy se zabyvaji stolovanim, treba vas budou inspirovat. Podrobny popis tam ale neni.
VITKOVA, Marcela. Kultura stolovani. Hradec Kralove: Gaudeamus, 1999.
PINK, Karel a PINKOVA, Alice. Stolovani. Praha: Mona, 1986.
Nize uvadim adresu jedne z mnoha webovych stranek, kde najdete inspiraci, jak by mohla svatebni tabule vypadat.
http://www.slavnostni-tabule.estranky.cz/fotoalbum/svatebni-tabule/svatebni-tabule.
Dalsi adresa je adresa agentur, ktere se svatbami od A do Z zabyvaji, maji tedy zkusenosti i se stolovanim. Treba by vam poradili.
http://www.svatebni-katalog.cz/katalog_firem.php?obor=16®ion=10