Správná citace

Text dotazu

Dobrý den, chci se prosím zeptat na správnou citaci tohoto zdroje z německého statistického úřadu. V dokumentu, jehož odkaz jsem Vám zaslala je na str. 29 tabulka pod kterou je napsán zdroj - Quelle: Bevölkerungsfortschreibung und Ausländerzentralregister (AZR). Chtěla bych se tedy zeptat, jak přesně citovat z tohoto zdroje, když je v textu napsán tento původní zdroj, ovšem já mám k dispozici pouze tento. Děkuji moc.

https://www.destatis.de/DE/[…].pdf?__blob=publicationFile

Odpověď

Dobrý den,

vždy je potřeba citovat zdroj, který máte v ruce, případně k němu máte přístup online tzn. ve Vašem případě celý dokument, k němuž jste mi poslala odkaz. To, že je na straně 29 tabulka, pod níž je odkaz na další zdroj, to už nemusíte řešit. Vy citujete celý pramen, z něhož jste čerpala, tzn. Bevölkerung und Erwerbstätigkeit. Citovat byste měla dle platné citační normy ISO 690, interpretaci normy najdete v příloze.

Přílohy