slečna, etymologie slova

Text dotazu

Na internetu se nemůžu dostat k přesné definici slova slečna, tak bych vás chtěl poprosit, jestli byste mě mohli poslat e-mailem nějaký odkaz na internetu nebo tuhle definici napsat a poslat e-mailem. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

termín "slečna" pochází ze staročeského šlechtična = nevdaná dívka původu šlechtického (měšťanským se říkalo panna).
(Stručný etymologický slovník jazyka českého od J.Holuba a S.Lyera, Praha SPN 1967)