Registrace

Text dotazu

Dobrý den,

jakým způsobem probíhá registrace do Vaší knihovny ? Lze se zaregistrovat elektronicky přes Vaše webové stránky, nebo je nutné dorazit osobně?

Předem díky za odpověď
Hezký den

Odpověď

Odpovídáme na Váš dotaz zaslaný prostřednictvím služby Ptejte se knihovny dne 4.7.2016.

Jste-li starší 15 let, stačí v provozní době navštívit hlavní budovu knihovny a zaregistrovat se na pracovišti pokladny a evidence čtenářů ve vstupní hale. Budete s sebou potřebovat průkaz totožnosti (cizinci i povolení k pobytu).

Je možné rovněž využít online předregistrace: po vyplnění formuláře získáte přístup do katalogu a můžete si ještě před první návštěvou knihovny objednat dokumenty z depozitářů.

Podmínky registrace jsou popsány v Knihovním řádu SVK PK (Článek 8.), poplatky za registraci pak v Ceníku služeb Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (dále jen SVK PK). Jako průkaz do knihovny lze využít též Plzeňskou kartu nebo studentský průkaz ZČU (JIS kartu).

Jednodenní průkaz (10 Kč) slouží pouze k využití prezenčních služeb v daném dni. Nerozlišuje se, zda pouze internet nebo studium v čítárně nebo ve studovně. Čtenář může využít  veškeré služby poskytované prezenčně. Ceny dle ceníku.
Více viz http://svkpk.cz/pro-verejnost/jste-tu-poprve/

Použité zdroje

webové stránky SVK PK