Původ příjmení Wassermandl

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych se zeptala, jaký je původ
příjmení WASSERMANDL. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Wassermandl jsme v dostupných zdrojích (D.Moldanová : Naše příjmení, Praha : Agentura Pankrác, 2004, M.Knappová : Naše a cizí příjmení v současné češtině,Liberec : TAX AY KORT 2002, J.Beneš : Německá příjmení u Čechů, Ústí n/l.1998) nenalezli.

Doporučujeme Vám obrátit se ještě na Jazykovou poradnu Ústavu pro jazyk český AV ČR, http://www.ujc.cas.cz.