Proč se říká, že mají kočky 9 životů?

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se dozvědět, kde a kdy vzniklo rčení, že kočky mají 9 životů a proč jich dle rčení mají zrovna 9.
Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

proč má kočka 9 životů ?

Jediné vysvětlení jsme nalezli v knize S.Dvořákové : Vrabec v porcelánu, slon v hrsti. Praha : Vašut 2000, s. 29 :

" Ríká se také, že kočka má pět životů. Někdy dokonce sedm nebo devět. Dokáže se ze všeho vylízat. Doslova. Zraní-li se, ránu si líže, až se zahojí. Je všeobecně známé, že kočka může spadnout z velké výšky a obvykle při dopadu na zem ani nezamňouká a útíká pryč. V pádu se dokáže rychle přetočit tak, aby dopadla na všechny čtyři. Ten, kdo má život tuhý jako kočka, se taky jen tak nedá. Z každé  nemoci nebo z každého úrazu se uzdraví. Může skočit třeba z desátého patra a nic se mu nestaně nebo si jen odře kolena".