příjmení Selucký

Text dotazu

Dobrý den,
podaří se mi zde najít někoho, kdo by mi prozradil význam a původ příjmení SELUCKÝ?
Velice děkuji za ochotu.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Selucký vzniklo z místního jména Seloutky u Plumlova. Stejný původ má i příjmení Seloucký.

Dle statistik Ministerstva vnitra bylo na území ČR ke dni 4. 6. 2012 evidováno 227 osob s příjmením Selucký a 223 osoby s příjmením Selucká.

Zdroje:

Moldanová, D.: Naše příjmení. Praha : Agentura Pankrác, 2004.

http://www.mvcr.cz/clanek/cetnost-jmen-a-prijmeni-722752.aspx