poštovné z Anglie

Text dotazu

Kolik stoji poštovné z Anglie do České republiky? Obyčejny dopis, malý balík a velký balík?

Odpověď

Dobrý den,
potřebné údaje je možné zjistit z webových stránek Royal Mail (nejvyužívanější britská doručovací služba, podobně jako je u nás např. Česká pošta), které nabízejí také vyhledání poštovného podle země doručení, typu a váhy zásilky - http://www.royalmail.com/price-finder.  Cena poštovného za obyčejný dopis poslaný do České republiky se pohybuje od £ 1.00 do £ 1.52 dle váhy dopisu. Obyčejný malý balík (váha maximálně do 2 kg) stojí do £ 13.46, cena poštovného za zaslání větších balíků (až do 30 kg) začíná na ceně okolo £ 40. Všechny ceny uvádí také ceník Royal Mail platný k 30.3.2015 - http://www.royalmail.com/sites/default/files/Royal-Mail-UK-and-international-parcel-and-letter-prices-30-March-2015.pdf.

V případě, že máte zájem objednat si zboží prostřednictvím nějakého obchodu, ceny poštovného i další přepravní podmínky by měly být na jeho stránkách zveřejněny.