podpisy akademických malířů

Text dotazu

Existuje literatura o podpisech ak.malířů?

Odpověď

Dobrý den,

Signatury českých a slovenských výtvarných umělců. Ostrava : Výtvarné centrum Chagall, 1995. 263 s.

Signatury a podpisy českých a slovenských výtvarných umělců jsou uváděny také (ne ovšem u všech hesel) v:
Slovník českých a slovenských výtvarných umělců 1950-1997. D. I : A-Č. - D. XV : St-Šam. Ostrava : Výtvarné centrum Chagall, 2005.

Zahraniční umělci:
Bénézit, E. Dictionnaire critique et documentaire des peintres sculpteurs dessinateurs et graveurs de tous les temps et de tous les pays ... Nouvelle édition ... T. 1 : AA-Beduschi - 14 : Valentin - ZYW. Paris : Gründ, 1999. (Signatury nejsou uvedeny u všech hesel!)