Žralok - počet žraloků na světě

Text dotazu

Marně se pokouším najít nějaký údaj o celkovém počtu žijících žraloků a to bez ohledu na druh. Jsou uvedeny pouze % nebo tuny. Děkuji

Odpověď

V časovém intervalu 48 hodin od obdržení Vašeho dotazu jsme odpověď na Vaši otázku nenalezli. Celosvětové počty žraloků se pouze odhadují (v rozmezí 10 až 100 miliónů kusů) na základě statistik FAO / Fisheries and Aquaculture Department sledující celosvětový obchod s rybím masem a aktivity registrovaných rybářských podniků a konzerváren od poloviny 50. let 20. století. Tomu také odpovídají dostupné informace o celosvětové produkci žraločího masa v tunách za rok a podílu jednotlivých zemí na celosvětové produkci této potraviny v procentech. Ne každý druh žraloka je však loven pro maso a také vědci netvrdí, že znají všechny existující druhy žraloků.

Použité zdroje: zahraniční odborné časopisy dostupné prostřednictvím placených online služeb ScienceDirect, EbscoHost a ProQuest 5000. České časopisy a noviny dostupné prostřednictvím placené online Mediální databáze fy Anopress. Volně přístupné internetové zdroje.