personální údaje státních úředníků v 18. století

Text dotazu

Můj prapředek pracoval již v roce 1792 v úřadu \" Staatsbuchhaltung im Königreiche Böheim\" jako \"Raitofficier\". Existují personální údaje zaměstnanců tohoto úřadu, jako je datum a místo narození, vzdělání a podobně? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

nakolik se dochovaly a do jaké míry vůbec byly podobné údaje evidovány, nemáme možnost v našich zdrojích zjistit. Obecně by se jednalo o archivní materiály a dokumenty tohoto druhu (týkající se státní správy) jsou většinou uloženy v Národním archivu ČR (www.nacr.cz, http://www.nacr.cz/A-onas/C-cinn.htm). Zkuste se dotázat přímo zde, možná lépe telefonicky. NA také spravuje databázi archivních fondů a sbírek v ČR, tam jsme ale nic nezjistili. Což nemusí znamenat, že dokumenty neexistují.