Pavel Tigrid a Ivan Olbracht

Text dotazu

Prosím, je pravdou, že Pavel Tigrid a Ivan Olbracht byli v příbuzenském vztahu? Pokud ano v jakém. Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den, je tomu skutečně tak, informaci najdete v článku Tomáše Pěkného na adrese :
http://www.holocaust.cz/cz2/resources/ros_chodes/2003/10/tigrid . Citujeme:
Pavel Tigrid se narodil 27. 10. 1917 v Praze jako Pavel Schönfeld do asimilované českožidovské rodiny původem ze Semil - blízkým příbuzným byl spisovatel Ivan Olbracht, jehož matka se za svobodna jmenovala Schönfeldová a před svatbou se spisovatelem Antalem Staškem (vl. jm. Antonínem Zemanem) konvertovala ke katolictví.