P. Just Sautel

Text dotazu

Dobrý deň, som študentkou ... V diplomovej práci spracúvam alegorické básne P. Justa Sautela z diela Lusus poetici allegorici. K téme mi chýbajú informácie o tomto autorovi, a preto chcem zistiť, či sa u Vás nenachádzajú nejaké dostupné informácie o P. Justovi Sautelovi.

Odpověď

V Knihopise českých a slovenských tisků od odby nestarší až do konce XVIII. století - je uvedeno: Sautel, Pierre Iust narodil se 13.5.1613 ve Valence (Drome), dne 27. 9. 1635 vstoupil do jesuitského řádu. Francouzský básník, učitel poesie a rétoriky. Zemřel 8.7.1662 v Tournon. R. 1684 vyšlo v Praze jeho dílo" Lusus poetici allegorici" z r. 1656.