Oddělení, úsek

Text dotazu

Dobrý den,

zajímalo by mě, jaký je vztah mezi slovy "oddělení" a "úsek". Které slovo je nadřazené a které je podřazené?

Odpověď

Dobrý den,

Oddělení ve smyslu jednotka podniku, úřadu nebo jiné organizace, zabývající se určitým specializovaným úkolem odlišným od jiných  - např. oddělení péče o zákazníky. Zpravidla jde o nejnižší stupeň členění - oddělení bývají typicky začleněna do odborů a ty do úseků;

Pokud potřebujete rozbor z hlediska jazyka českého, pak se obraťte na Ústav pro jazyk český (jazyková poradna).