odborné publikace na téma stimulace

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, v jakých odborných publikacích bych mohla najít heslo stimulace? Existuje nějaká publikace, která se týká pouze tohoto tématu? Jsou i nějaké zahraniční odborné knihy týkající se stimulace?
Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

vysvětlení pojmu stimulace naleznete ve všech všeobecných encyklopediích, např. :
stimulus, latinsky osten, pobídka, v psychologii označení pro podnět, vyvolávající nějakou reakci (obvykle je tím míněn vnější podnět, ať už je to fyzický objekt, událost nebo chování jiného člověka, apod.). Významově je totožný s pojmem stimulace.
Zdroj : Encyklopedie Universum, Praha Odeon 2001

Nepíšete jakého oboru se toto heslo má týkat. V bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz, záložka Katalogy a databáze zadáním klíčového slova "Stimul?" a po odfiltrování záznamů na češtinu jsme nalezli 199 záznamů o knihách, u zahraničních publikací : v angličtině  118 záznamů, v němčině pak 109 záznamů.
Máte-li platný průkaz čtenáře NK ČR, můžete záznamy o zahraničních knihách také vyhledávat v Licencovaných online databázích, http://www.nkp.cz,, záložka Katalogy a databáze, obdobným způsobem.