Odbojář Jaroslav Hájíček

Text dotazu

Dobrý den,potřeboval bych zjistit den,měsíc a rok úmrtí (narození už vím 25.8.1899) zpravodajce a plukovníka generálního štábu čs.armády za 1.republiky a protinacistického a protikomunistického odbojáře Jaroslava Hájička.Byl známý svojí letákovou kampaní z jara 1956 My sami musíme dáti najevo zájem o svobodu" http://dejiny.nln.cz/[…]/-my-sami-musime-dati-najevo-zajem-o-svobodu- Dále vím že ještě žil v roce 1985 ale dále už nic více. Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Podplukovník gšt., styčný a zpravodajský důstojník, velitel zpravodajského oddělení Ústředního vedení Obrany národa, přednosta zpravoddajské expozitury v Haifě, velitel Československé vojenské skupiny Istanbul, velitel Československé vojenské mise v Turecku, čs. vojenský atašé v Turecku Jaroslav Hájíček se narodil 25. srpna 1899 v Hostí, okr. Týn nad Vltavou a zemřel 21. března 1978 v Praze.

Tyto informace byly ověřeny v následujícím zdroji:
Vojenské osobnosti československého odboje 1939-1945. Praha : Ministerstvo obrany ČR - Avis 2005, s. 86-87. ISBN 80-7278-233-9. [heslo: HÁJÍČEK, Jaroslav; obsahuje i fotografii osobnosti]

V případě zájmu o další informace k osobnosti Jaroslava Hájíčka Vám nabízíme rešerší služby, které poskytuje pracoviště speciální studovna Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (viz http://www.svkpl.cz/cs/sluzby/bibliograficke-sluzby/resersni-sluzby-ve-specialni-studovne/).
Jedná se o služby placené (viz http://www.svkpl.cz/files/cenik-sluzeb-platny-od-1-1--2011-.pdf ; odst. V. Ceny speciálních služeb), jejichž prostřednictvím můžete získat nejen úplné citace monografií, statí a článků (podle normy ISO 690), ale také jejich plné texty, tj. fotokopie. Je nutné vyplnit formulář a zaslat jej poštou na naši adresu (podpis a kontakt), výsledky rešerše zašleme klasickou poštou na fakturu.