O Tannenbaum

Text dotazu

Vazene kolegyne, Vazeni kolegove,

pro naseho ctenare hledame cesky preklad nemecke lidove pisne „O Tannenbaum“ (http://de.wikipedia.org/wiki/O_Tannenbaum), nevime vsak ani, zda cesky preklad vubec existuje. Mohli byste zapatrat ve Vasich zdrojich?

Odpověď

Dobrý den,

vánoční píseň "O Tannenbaum" jsme dohledali v několika učebnicích německého jazyka, ovšem vždy byl text pouze v německém jazyce doplněný o slovníček.

Např. v:

* Wir singen und spielen : Sborník říkanek, hádanek, písniček a povídek v německém jazyce pro začátečníky : Vhodná pomůcka pro učitele něm. Díl 3.

1.vyd. Ostrava : PEG, 1991.

* MAROUŠKOVÁ, Marie. Němčina pro 6. ročník základní školy. 1. vyd. Praha :

Fortuna, 1999. ISBN 80-7168-662-X.

Váš dotaz jsme předali také Hudebnímu oddělení NK ČR. Je možné, že pracovníci Hudebního oddělení dohledají píseň "O Tannenbaum" v některém z dostupných zpěvníků.