notifikace doplňku stravy

Text dotazu

Je nutné notifikovat doplněk stravy, pokud už jednou notifikovaný je? Jde o to, že stejný výrobek chceme prodávat, jen bude nebio. ( v názvu neobsahuje BIO), již notifikovaný výrobek je Bio. Je to vzato jako zcela nový výrobek?
Dále je to jediné, co potřebuji mít splněno? Když neberu v potaz, že výrobek musí legislativě splňovat - označení, atd.

Odpověď

Dobrý den,

z pozice knihovny je těžké poskytnout odpověď na podobný dotaz. Doporučovali bychom Vám se spíše poradit s právníkem, popřípadě obrátit se na Státní zdravotní ústav (http://www.szu.cz).