Noc v muzeu/ Night at the Museum

Text dotazu

Mohla bych se vás zeptat: Film Noc v muzeu se natáčel v jednom muzeu nebo více? A ještě prosím: V jakém (případně jakých) muzeích se tento film natáčel. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobry den, odkazy na americkou akcni komedii rodinneho typu z roku 2006 Noc v muzeu/ Night at the Museum, rezie Shawn Levy, hraji napr. Ben Stiller a Robin Williams, najdete na internetu pomoci ruznych vyhledavacu. Jsou tam i recenze a ohlasy divaku. Na ukazku posilam:

Zajímavosti: Původně se mělo natáčet v Montrealu, ale kvůli Benu Stillerovi se přesunulo do jeho oblíbeného Vancouveru...[--] Budova, kde se odehrává téměř celý děj, byla postavená ve studiu ve Vancouveru a byla inspirována Národním muzeem v New Yorku, která posloužila pro externí záběry. [--] Opička Dexter prošla několikatýdenním tréninkem, než se naučila fackovat. Cvičená opička se jmenuje ve skutečnosti Crystal. [--] Návštěvnost Národního muzea v New Yorku se skutečně zvedla o 20 % během následujících prázdnin po uvedení filmu. [--] ...

Přestože filmaři využili skutečného Přírodovědného muzea pro záběry exteriérů, natáčení v jeho vnitřních prostorách bylo vzhledem k náplni scén vyloučeno. Proto se rozhodli vybudovat všechny divy, které jsou v muzeu k vidění, v obrovském studiu ve Vancouveru.

 Dalsi informace o nataceni filmu by mohly byt v clancich ruznych ceskych i zahranicnich (hlavne americkych) casopisu. Vyhledavanim v techto zdrojich se ale nase sluzba nezabyva a ani je vetsinou nema k dispozici. Myslim, ze byste se mohla zkusit obratit s dotazem na:
American Film Institute
2021 N. Western Avenue
Los Angeles, CA 90027-1657
323.467.4578 Fax
http://www.afi.com/about/whatis.aspx