národní buditelka

Text dotazu

Prosím o uvedení kontaktu na biografii a dílo 1.české národní buditelky Anny Vlastimily Růžičkové.

Odpověď

Dobrý den ,

Anna Vlastimila Růžičková žila v letech 1824-1869 a  je autorkou jedné sbírky básní,záznam o knize uvádíme níže :

Č.záznamu: 000886281]

Básně Anny Vlastimily Růžičkové. -- V Praze : Tisk a náklad Jar. Pospíšila, 1859. -- 95 s. ; 15 cm.

Záznam je z báze NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz,

Dále zasíláme biografické informace z World Biografical Information System , http://db.saur.de/WBIS/basicSearch.jsf,

Růžičková, Anna Vlastimila, 1824-1869, spisovatelka Zdroje :

Cesky biograficky archiv a Slovensky biograficky archiv (CSBA) Jungmann, Josef: Historie literatury české : aneb saustawný přehled spisů českých s krátkau historií národa, oswícení a jazyka. - 2. vyd. - Praha : Řiwnáč, 1849 Doucha, František: Douchův Knihopisný slovník česko-slovenský : Seznam knih, map, obrazů a hudebnin 1774-1864. - Praha : Kober, 1865 Slovník naučný / Redaktor: Frant. Lad. Rieger. - Praha : Kober & Markgraf, 1860-1890. - 12 dílů Wurzbach, Constant von: Biographisches Lexikon des Kaiserthums Österreich : enthaltend die Lebensskizzen der denkwürdigen Personen, welche 1750 bis 1850 im Kaiserstaate und in seinen Kronländern gelebt haben / von Constant v. Wurzbach. - Wien : Zamarski [et al.], 1856-1891. - 60 Bde Ottův slovník naučný : illustrovaná encyklopedie obecných vědomostí. - Praha : Otto, 1888-1909. - 28 dílů Masarykův slovník naučný : lidová encyklopedie všeobecných vědomostí. - Praha : "Československý kompas", 1925-1933. - 7 dílů Vopravil, J.: Slovník pseudonymů v české a slovenské literatuře / zpracoval J. Vopravil. - Praha : Státní pedagogické nakladatelství, 1973

Doporučený odkaz :

http://abart-full.artarchiv.cz/osoby.php?IDosoby=69677