Místní historie, staré pověsti a příběhy

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě zda vyšly nějaké knihy s místní historii, pověstmi a příběhy z okolí Brandýsa nad Labem - Staré Boleslavi. Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

pověsti z okolí Brandýsa nad Labem najdete v těchto publikacích:

Čečetka, František Josef, 1871-1942: Na středním Polabí : Obrazy lidu a kraje, Praha 1913

Eliášová, Vendula, 1974-: Polabský herbář, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, 1999

Hulpach,Vladimír: Střední Čechy : báje a pověsti z Čech a Moravy,  Praha 2002

Lev, František: Středočeské pověsti, Český Těšín 2002

Musil, Jiří F.: Tajemný hlas minulosti : pověsti ze středního Polabí, Praha 2002

Dragoun, Václav: Tucet příběhů z Toušeně : z časů dávných i nedávných, s obrázky tuctu výtvarníků a s tuctem kalendářů na tucet tuctů měsíců, Lázně Toušeň 2010

Pověsti z dané oblasti byly uveřejňovány i v periodiku Naše Polabí, které má Knihovna Eduarda Petišky v Brandýse nad Labem ve svém fondu, uvádím dva bibliografické odkazy z tohoto periodika.

Naše Polabí. -- Roč. I, č. 3, s. 45 - 46 (1923) - O bezhlavém rytíři

Naše Polabí. -- Roč. I, č. 2, s. 30 (1923) - O lucerně

Uvedené tituly pro Vás můžeme do Městské knihovny Neratovice opatřit pomocí meziknihovní výpůjční služby (viz ceník knihovny). Ve fondu neratovické knihovny se nachází pouze kniha od Jiřího F. Musila.

Děkujeme Vám za využití služby.

S pozdravem

Helena Pinkerová, vedoucí knihovny

Použité zdroje

On-line katalog Knihovny Eduarda Petišky v Brandýse nad Labem
On-line katalog Městské knihovny Neratovice