Minerální prameny

Text dotazu

Dobrý den, chtěla jsem Vás požádat o pomoc. Mám vypracovat seminární práci na téma minerální vody v Brné nad Labem + další minerální prameny Ústecka a potřebovala bych zejména knížní zdroje. Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, přímo knihu o Brné nad Labem a minerálních vodách jsme nenašli. Vyšla však kniha KAČURA, Georgij. Minerální vody Severočeského kraje. Praha: Ústřední ústav geologický, 1980. Signatura NK ČR SF II 20952, z které byste mohla čerpat nějaké informace k Vaší práci.
Dále bych doporučila  HYNIE, Ota. Hydrologie ČSSR.  Minerální vody. Praha:
Nakladatelství Československé akademie věd, 1963. Signatura NK ČR 54 E 21854/Díl 2., kde mohly být pro Vás také cenné informace. Služba Ptejte se knihovny většinou knihami nelistuje, pouze doporučuje ty, o kterých si myslí, že by mohly být pro uživatele přínosné. Domníváme se, že pro Vaši práci by mohly být vhodné i následující tituly:
SOUČEK, Jiří. Obrazová rukověť obcí a církevních staveb v okrese Ústí nad Labem. Ústí nad Labem: Albis international, 1999. Signatura NK ČR 54 H 198651. Na straně 25-26 je zmiňována Brná nad Labem z pohledu, který Vás zajímá.
BORSKÁ, Helena. Poznámky k historii města Ústí nad Labem a okolí. Ústí nad
Labem: Spolek pro chemickou a hutní výrobu, 2005. Signatura NK ČR 54 H

BROŽEK, Ivo, HRABÁKOVÁ, Marcela. Bibliografie diplomových prací týkajících se Ústí nad Labem. Ústí nad Labem: Univerzita Jana Evangelisty Purkyně. Pedagogická Fakulta, 2001. Signatura NK ČR 54 D 119246.

Zde jsme zjistili, že se podobným tématem, který zajímá Vás, zabývala např. diplomová práce (Minerální lokality v našem kraji v dosavadní literatuře se zvláštním zřetelem k Mariánské skále v Ústí n. L. / Miloslava Pazderníková. - Ústí n.  L., 1963. - 32 s. - Pedagogický institut (Ústí n.L.).

KAISEROVÁ, Kristina, KAISER, Vladimír. Dějiny města Ústí nad Labem. Ústí nad Labem: Město Ústí nad labem, 1995. Signatura NK ČR 54 D 123841.