Meziknihovní výpůjční služba

Text dotazu

Dobrý den , dostala jsem za úkol zpracovat téma o
MVS, a bohužel přesně nevím o co jde a ani nemohu najít příslušnou
literaturu nebo odkaz na internetu. děkuji moc za pomoc

Odpověď

Dobrý den, v knihovnictví MVS znamená meziknihovní výpůjční služba, termín běžně užívaný v knihovnách, jejich knihovních řádech, knihovním zákoně (a následné

vyhlášce) a v metodických pokynech, které jsou volně dostupné na stránkách NK ČR.

Doporučujeme využít terminologickou databázi KTD Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV), kde je výklad pojmu uvedený

http://sigma.nkp.cz/F/, dále bázi KKL - databázi knihovnické literatury, kde je vyhledávno po zadání hesla více než 300 dokumentů.