Malechov okr. Klatovy

Text dotazu

Prosím o všechny informace o bývalé cihelně Malechov Klatovsko) - datum založení, datum uzavření, její majitele, informace o komínu, zajímavosti o provozu. Děkuji

Odpověď

Knihovny pracují pouze s publikovanými zdroji, tj. s monografiemi, statěmi a články, nikoli s rukopisnými materiály či sbírkovými předměty. Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje eviduje různé články po roce 1900 vztahující se k obci Malechov (okr. Klatovy), pouze v tomto je zmíněna cihelna, ale bez bližší specifikace:
ROŽMBERSKÝ, P. Malechov a Výrov. Hláska : zpravodaj Klubu Augusta Sedláčka. 1996, roč. 7, č. 1, s. 4-7.

Ve fondu SVK PK není žádná monografie, která by se zabývala pouze obcí Malechov.

Obecný dotaz na historii obce Malechov byl již v Ptejte se knihovny řešen, viz. http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/obec-malechov

Jelikož je služba Ptejte se knihovny časově omezena (odpověď je nutné zaslat do 48) a neslouží k poskytování rešeršních služeb, doporučuji Vám v případě zájmu o další publikované informace, využít rešeršních služeb Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje (placená služby), viz. http://www.svkpl.cz/bis2.htm

Nebo navštivte tyto instituce:
Národní památkový ústav
územní odborné pracoviště v Plzni
Prešovská 7, 306 37 Plzeň
e-mail: sekretariat@plzen.npu.cz
www.npu.cz
tel :+420 377 360 911

Státní okresní archiv Klatovy
Mayerova 128
339 01 Klatovy
tel:376 36 07 11
fax:376 36 07 22
http://www.soaplzen.cz/komodity.php?xtem=kt&key=640
e-mail: s o k a - k t @ s o a p l z e n . c z