kniha o životě Puškina

Text dotazu

Kdysi dávno... jsem četla velmi pěkný životopis o Puškinovi, žel ,nemám tušení, kdo to z Rusů napsal.Budu velmi ráda, když něco najdete.Snad Ždanov, ale nevím....

Odpověď

Dobrý den,

níže uvádíme přehled několika monografií a románů  pojednávajících o životě A.S.Puškina:

monografie a biografie:

* LOTMAN, Jurij Michajlovič. Puškin. 1. vyd. Praha: Lidové nakladatelství, 1987. 485 s. Kmen; sv. 27.

* VITALE, Serena. Puškinův knoflík. 1. vyd. Praha: Euroslavica, 2008. 334 s. ISBN 978-80-85494-86-0.

* NOVIKOV, Ivan Aleksejevič. Alexander Sergejevič Puškin. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 1952. 118, [3] s. Životy; Sv. 12.

* MEJLACH, Boris Solomonovič. A.S. Puškin: Život a dílo. 1. vyd. Praha: Slovan. nakl., 1951. 235, [1] s. Malá slovanská knihovna; Sv. 21.

romány:

* MARIČ, Marija. Severní záře. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 1956. 558, [5] s. Nástup; sv. 115.

* GROSSMAN, Leonid Petrovič. Zápisky sekundanta: petrohradská kronika roku 1836. Vyd. 1. Praha: Odeon, 1972. 322 s., [18] s. obr. příl. Život a umění; sv. 31.

* GROSSMAN, Viktor Azrijelevič. Arion: [román o A.S. Puškinovi]. 1. vyd. Praha: Československý spisovatel, 1974. 351 s., [9] s. obr. příl. Klub přátel poezie. Výběrová řada.

* TYNJANOV, Jurij Nikolajevič. A.S. Puškin - zrození básníka. Vyd. 2. vyd., V Práci 1. vyd. Praha: Práce, 1977. 530 s. Erb. Zlatá řada.

* NOVIKOV, Ivan Aleksejevič. Puškin ve vyhnanství. 1. vyd. Praha: SNKLHU, 1953. 701, [5] s. Sovětští spisovatelé; Sv. 15.

* TYNJANOV, Jurij Nikolajevič. Puškin: Román. První, autorisované vydání. Praha: Svoboda, 1947. 411-[II] s. Spisovatelé Sovětského svazu; Sv. 12.

* NOVIKOV, Ivan Aleksejevič. Puškin na jihu: Román. V Praze: Za svobodu, 1947. 385 s. Edice Za svobodu. Řada VII; sv. 10.

Knihu s danou tématikou od A. A. Ždanova  se nám v katalozích Národní knihovny ČR dohledat nepodařilo.

V případě, že mezi výše uvedenými knihami nenaleznete tu, kterou hledáte, podívejte se prosím ještě na případné další tituly uvedené v Online katalogu Národní knihovny ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/nkc, České národní bibliografii: http://aleph.nkp.cz/cze/cnb či Souborném katalogu ČR: http://aleph.nkp.cz/cze/skc.

Popřípadě zašlete další upřesňující údaje k dané knize (zda jste ji četla v češtině, přibližně před jakou dobou, zda se jednalo o román či odbornou monografie apod. ).