Kempování v Itálii

Text dotazu

Chceme jet s kamarádama tzv."kempovat" do Itálie na
určité místo, ale máme hrůzu z toho, že by nás italské zákony mohli brát
jako imigranty (tam za to hrozí i vězení), anebo by nás mohli vyhostit.
Vůbec nemám představu jak by to mohlo dopadnout. Můžete mi prosím odpovědět?

Odpověď

Dobrý den,

volné kempování se nedoporučuje, zvláště v hustě zalidněných oblastech severní Itálie. Při takovém druhu kempování je třeba získat souhlas majitele pozemku.

Kempování není dovoleno v národních parcích a ve státem chráněných oblastech.

Přihlášní k pobytu má být uskutečněno do 8 dnů od vstupu do země. Hotely, kempy a turistické ubytovny provádějí přihlášení automaticky. Ohlašovací povinnost platí i pro cizince zproštěné vízové povinnosti. Nesplnění ohlašovací povinosti, resp. neprokázané délky pobytu v Itálii, italská policie okamžitě postihuje vyhoštěním a zákazem vstupu na dobu 5 let (s platností do celého Schengenského prostoru).

Na všech italských plážích je zakázáno stanování i nocování pod širým nebem, pod pokutou několika tisíc EUR.

Katalogy kempů jsou k dispozici na UAMK, Na Strži 9, Praha 4, po-pá 8-16,30 hod.

zdroj :

http://www.uamk.cz/cs/index.php?Itemid=85&option=com_turistika&a=k&p=73

Doporučujeme Vám také pročíst si stránky Ministerstva zahraničí :

http://www.mzv.cz/jnp/cz/encyklopedie_statu/evropa/italie/index.html.