Je krokodýl plaz nebo obojživelník ?

chtěl bych se zeptat zda li je krokodýl obojživelník nebo plaz děkuji.

krokodýl je plaz. Rozdíl mezi plazy a obojživelníky je následující. Obojživelníci ve svém vývoji procházejí několika stádii. Larvy obojživelníků potřebují ke svému vývoji vodu. Jejich vajíčka jsou měkká bez ochranného obalu. Larvy obojživelníků k dýchání užívají žábry. Dospělí jedinci dýchají plícemi a žijí většinou na suchu. Jejich kůže je holá, na kůži se vyskytuje velké množství sliznatých a jedových žláz. Oproti tomu plazi se vyvíjejí přímo. Z vajíčka, které bývá chráněno skořápkou či kožovitým obalem, se vylíhne jedinec schopný samostatného života. Mláďata plazů jsou již po vylíhnutí podobná dospělým jedincům. K dýchání používají plazi plíce. Jejich pokožka je suchá, často pokrytá rohovitými šupinami či štíty.
U obou skupin se jedná o ektotermní obratlovce (jejich tělesná teplota je závislá na okolním prostředí).

V současné době žije na světě přibližně kolem 4800 obojživelníků (žáby, mloci...) a 7800 plazů (krokodýli, želvy, ještěři, ještěrky, hadi...).

Zdroj:
MORAVEC, Jiří. Obojživelníci, plazi : ocasatí, červoři, žáby, želvy, krokodýli, haterie, ještěři, dvouplazi, hadi. 1. vyd. Praha : Albatros, 1999.
ISBN 80-00-00719-3 (váz.)

Biologické vědy

11.06.2008 13:58

Stepan Maheu píše:
Úterý 07.04.2015 17:42
Na těchto stránkách se mi líbí, že pokud to lze, podáváte opravdu kvalitní odpověď a ne jen jednu holou větu. Paráda. A kdyby se někdo chtěl v rychlosti o krokodýlech dozvědět pár zajímavostí, rád se podělím o tenhle článek http://mistopropsy.blogspot[…]sni-zabijaci-z-praveku.html
Středa 08.04.2015 09:57
Velice děkujeme za Vaši milou reakci.