Jan Hus

Text dotazu

Jan Hus - Šest ohavnosti. Jedná se o traktát, kázání, list? Ve které knize bych našel? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, v Husových spisech jsme nezjistili žádný text, který by odpovídal vašemu dotazu. Nejblíže se nám jeví traktát s názvem O šesti bludiech; což, jak zmíněno, je traktát. Vydán byl v Husových spisech Mistr Jan Hus: Drobné spisy české, Opera omnia; Tom. 4, Praha : Academia, 1985. (zmíněný text je na s. 271-296).

Literatura:
Literární činnost M.J. Husi / Napsal F.M. Bartoš. -- Vydání I.. -- V Praze : Česká akademie věd a umění, 1948. -- 138-[II] s. ; 4°.