jak vznikl název obce Strupšín

Text dotazu

Dobrý den,chtěla bych zjistit, jak vznikl název obce Strupšín, odkud pocházel můj otec a jeho předci.
Obec se nachází v okrese Šumperk v Olomouckém kraji.
Budu vděčná za jakoukoli informaci.
Děkuji a přeji pěkný den
Losertová Dana

Odpověď

Dobrý den,

v příloze vám posílám informace, které se vztahují ke jménu obce.

První je krátký rozhlasový pořad, druhý odkaz je na webovou stránku a třetí je citace z knihy:Hosák, Ladislav a Šrámek, Rudolf. Místní jména na Moravě a ve Slezsku. II, M-Ž (dodatky, doplňky, přehledy). 1. vyd. Praha: Academia, 1980. [6] s., 962 s.

Všechny prameny se shodují, že jde o odvození z osobního jména.

Přílohy