Impaktovaný časopis

Text dotazu

Dobrý den, prosím o vyhledání impaktovaného českého časopisu z obalsti lékařství, ideálně kardiolgoie, angiologie, internzivní medicína, děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
přehled časopisů s impact factorem je dostupný v rámci databáze Web of Knowledge. K vyhledávání impaktovaných časopisů slouží analytický nástroj Journal Citation Reports. Journal Citation Reports obsahuje dvě databáze:
JCR Science Edition a JCR Social Sciences Edition.

JCR Science Edition uvádí k roku 2011 třicet tři  českých odborných impaktovaných časopisů, z nichž pouze tři se zaměřují na medicínu. Čistě na medicínu je zaměřen pouze jeden z nich,  další dva se specializují  na neurochirurgii a farmakologii.

Full Journal Title:             BIOMEDICAL PAPERS-OLOMOUC
ISO Abbrev. Title:            Biomed. Pap-Olomouc
JCR Abbrev. Title:            BIOMED PAP
ISSN:     1213-8118
Language:           ENGLISH
Journal Country/Territory:          CZECH REPUBLIC
Publisher:           PALACKY UNIV, MEDICAL FAC
Publisher Address:         CENTRAL LIBRARY, HNEVOTINSKA 3, OLOMOUC 00000, CZECH REPUBLIC
Subject Categories:        MEDICINE, RESEARCH & EXPERIMENTAL

Journal Title:      CESKA A SLOVENSKA NEUROLOGIE A NEUROCHIRURGIE
ISO Abbrev. Title:            Cesk. Slov. Neurol. Neurochir.
JCR Abbrev. Title:            CESK SLOV NEUROL N
ISSN:     1210-7859
Language:           MULTI-LANGUAGE
Journal Country/Territory:          CZECH REPUBLIC
Publisher:           CZECH MEDICAL SOC
Publisher Address:         SOKOLSKA 31, PRAGUE 2 120 26, CZECH REPUBLIC
Subject Categories:  NEUROSCIENCES

ull Journal Title:                Journal of Applied Biomedicine
ISO Abbrev. Title:            J. Appl. Biomed.
JCR Abbrev. Title:            J APPL BIOMED
ISSN:     1214-021X
Language:           ENGLISH
Journal Country/Territory:          CZECH REPUBLIC
Publisher:           UNIV SOUTH BOHEMIA
Publisher Address:         FAC HEALTH & SOCIAL STUD, JIROVCOVA, CESKA BUDEJOVICE 370 04, CZECH REPUBLIC
Subject Categories:        PHARMACOLOGY & PHARMACY

Druhá zmíněná databáze Social Sciences Edition uvádí 10 českých impaktovaných časopisů. Z oboru lékařství zde není uveden žádný.
Nejblíže k uvedenému oboru je časopis  Československá psychologie.