Ilustrace A. Borna

Text dotazu

Dobrý den mám dotaz ohledně ilustrací Adolfa Borna.Prohlédával jsem veškeré databáze NK, ale bohužel jsem nenašel vše, poněvadž mám knihu T.Novákové z roku 1963,kterou il.Adolf Born, přičemž pod heslem T.Nováková tento titul je uveden. Prosím Vás, můžete mi poradit jak je to možné,jestli špatně hledám. Můžete mi poradit, jak vyhledat všechny tituly které ilustroval Ad.Born.Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

k vyhledání titulů s ilustracemi A. Borna bychom Vám doporučovali vyhledávat v bázi NKC, http://www.nkp.cz. Do vyhledávacího formuláře zadáte do všech údajů "Adolf Born" a do druhu dokumentu "Knihy". Zobrazí se Vám 442 záznamů, které ještě můžete zfiltrovat na češtinu - 392  záznamů o knihách.
Pokud jde o záznam románu T. Novákové : Drašar( kde obálku a vazbu navrhl Adolf Born),zde se jedná se o starší typ záznamu, kdy ilustrátor  není uveden v katalogizačním poli, které je vyhledávací, a proto se Vám titul nezobrazil .

Soupis všech prací Adolfa Borna je uveden v monografii s názvem Autobornografie, a to od stranky 322-385.
Knihu naleznete v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz,
  [Č.záznamu: 002107226]
Adolf Born - autobornografie = Adolf Born - autobornography. -- 1. vyd.. -- Praha : Slovart, 2010. -- 391 s., signatury : 54 A 004146 a 54 A 004168.