Fotografické album-Eckert

Text dotazu

Hledám publikaci s názvem Fotografické album od Jindřicha Eckerta vydanou knihkupectvím Theodora Mourka (b.r.)

Odpověď

Po důkladném prohledání elektronických bází katalogů České republiky Vám musím s lítostí sdělit, že tuto publikaci jsme ve fondu žádné knihovny nenalezli. Ne všechny knihovny však mají elektronicky zpracovaný katalog přístupný přes internet či alespoň databázi zdigitalizovaných katalogizačních lístků - to může být důvodem negativního výsledku pátrání.

Nicméně v příloze zasíláme publikace, v nichž jsou publikovány Eckertovy fotografie, spolu s kontaktem na Knihovnu Archivu hl. města Prahy, kde - pokud jste tak již dříve neučinil - by Vám mohli sdělit, co vše mají ve fondu.
Doporučuji rovněž obrátit se na Uměleckoprůmyslové muzeum, které by mělo vlastnit jednu z největších sbírek fotografií, na Moravskou galerii v Brně a další instituce (viz přiložený dodatek).

V případě, že pro Vás bude dodaný seznam neuspokojivý, napište nám. Mohli bychom ještě obeslat knihovny prostřednictvím elektronické konference Knihovna s žádostí, aby jejich pracovníci prohledali své fondy a případně se ozvali, pokud požadovanou publikaci naleznou.